Йотингер получава 2-ри пореден удар, а Старс печелят рекордна 8-ма поредна победа, 5-0 над Едмънтън
AP News | 2024-04-04 | 06:48:50

ДАЛАС (AP) — Джейк Йотингер спря 35 удара за втория си пореден удар, Радек Факса отбеляза рано и асистира за два от четирите гола на Далас за по-малко от 7-минутен период от втория период, а Звездите победиха Едмънтън с 5-0 в сряда вечер, за да поставят рекорд на франчайза с осмата си поредна победа.

Победната серия, която включва четирите им предишни мача на гости, постави Старс на върха в класирането на Западната конференция със 105 точки. Те са само на една точка зад Ню Йорк Рейнджърс за най-много в НХЛ с шест оставащи мача и за двата отбора.

Уайът Джонстън и Сам Стийл също имаха гол и асистенция за Далас, който шест пъти преди това имаше поредици от седем победи, които не успяха да удължат. Тайлър Сегуин добави гол от пауърплей, а капитанът Джейми Бен вкара 19-ия си гол за група, която вече има седем голмайстори с 20 гола.

Йотингер записа 17 спасявания в събота в Сиатъл. Той трябваше да работи много по-усилено за този, неговият 10-и затвор в кариерата и първият път, когато удържа последователни противници без гол.

Вратарят на Едмънтън Калвин Пикард, който изигра 19-ия си мач този сезон, направи 27 спасявания.

Ойлърс са втори в Тихоокеанската дивизия с 95 точки.

Далас поведе завинаги само 2:08 минути след началото на мача при извеждане на Крейг Смит от Леон Драйзайтл на синята линия, като шайбата отиде за Стийл, преди Факса да я прокара в краката на Пикард за седмия му гол в сезона и първи от 10 мача.

Джонстън вкара 30-ия си гол веднага след излизане от наказателното поле. 20-годишният играч във втория си пълен сезон се присъедини към удара извън наказателното поле, като Факса получи вторичната асистенция в играта, когато Джонстън чукна пас от Томас Харли за преднина от 3-0.

Звездите добавиха два гола за 23 секунди в края на периода, като Джонстън асистира за гола на Бен, преди Факса да получи помощник, когато Сам Стийл отбеляза в последната минута, за да направи 5-0.

Сегуин отбеляза гол във втория период след 6:44 минути преди края със снайперисткия си удар отдясно на Пикард, който премина зад вратата след пас на Миро Хейсканен през горната част на гънката.

Йотингер направи няколко впечатляващи спасявания и устоя на 35-секунден удар от Едмънтън, който игра със сила в началото на втория период при все още водене от 1-0.

Леон Драйзайтл отправи удар встрани от дясната греда, който рикошира назад и бе потушен от Йотингер. След това спаси с ръкавица при удар на Конър Макдевид, преди да отрази удара на Евън Бушар в червата на вратаря. Йотингер вече имаше 20 спасявания дотогава.

Ойлърс са у дома в петък вечер срещу Колорадо.

Старс, които също имат серия от седем победи на гости, играят своя финал пътни игри от редовния сезон. Те са в Чикаго в събота и Колорадо в неделя.